U Staré elektrárny 291/11 710 00 Ostrava
cs

O nás

Kdo jsme

Advokátní kancelář JKP nabízející právní služby zejména v oblasti obchodního, občanského, správního a trestního práva. Působíme především v Moravskoslezském kraji, se sídly v Ostravě, Vratimově a Rychvaldu. Dále působíme i v Praze. Služby jsme přesto schopni poskytnout i napříč celým územím České republiky i v zahraničí.

Díky profesionálnímu přístupu a zkušeností získávaných od založení kanceláře v roce 2009 (od 2012 pod značkou JKP) dokážeme být našim klientům skutečnou oporou na právním poli. Mezi naše klienty patří podnikatelské subjekty působící převážně v oblasti stavebnictví, strojírenství, výroby, IT, veřejné správě a samosprávě, zdravotnictví a realitách, ale také jednotlivci. Právní poradenství zajišťujeme komplexně díky trvale spolupracujícím notářům, exekutorům, znalcům, daňovým poradcům a auditorům. Právní služby poskytujeme v českém, anglickém, německém, francouzském, polském a řeckém jazyce.

JKP v číslech

0

Uzavřených smluv

Jednotliví advokáti mohou nabídnout dlouhodobé zkušenosti s konkrétními smluvními typy. Doporučíme Vám to nejlepší řešení.

0

Spokojených klientů

Klienti se k nám vracejí a naprostá většina nových klientů přichází na základě dobrých referencí. To je pro nás ukazatelem a zároveň kontrolou kvality našich služeb. Na přístupu ke klientům si dáváme záležet.

0

Úspěšných exekucí

Dlouhodobá spolupráce s těmi nejlepšími exekutory nám umožňuje vymáhat pohledávky klientů co nejrychleji. Zároveň klienty pravidelně informujeme o stavu jejich pohledávky. Všem klientům hlídáme jejich dlužníky i obchodní partnery v rámci insolvence díky vlastního vyvinutého programu.

Náš tým

Filip Jakovidis

partner

Advokátem od roku 2009. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Specializace: Obchodní právo, právo obchodních společností, pracovní právo, zastupování před soudy a v rozhodčím řízení, komplexní právní agenda související s nemovitostmi, stavební právo a obhajoba v trestním řízení. Hovoří anglicky a řecky.

E-mail: jakovidis@advokatova.cz

Jiří Klega

partner

Advokátem od roku 2012. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Specializace: Trestní právo, obchodní právo, dopravní nehody a přestupky, vymáhání škody a újmy, zastupování poškozených, majetkové spory, vízová agenda pro cizince, právo obchodních společností, akvizice, realitní agenda, nemovitosti a úschovy, zastupování před soudy, oddlužení, GDPR a ochrana osobních údajů. V roce 2016 získal prestižní ocenění Právník roku a ocenění Hospodářských novin. Přednáší obchodní a správní právo na VŠB-TUO. Publikuje pravidelně na www.epravo.cz, podílí se na legislativních návrzích. Bývalý zastupitel města Vratimov. Hovoří anglicky a německy.

E-mail: klega.j@advokatova.cz

Petr Psotka

individuálně spolupracující advokát v oblasti veřejných zakázek

Advokátem od roku 2011. Absolvoval Právnickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Specializace: závazkové vztahy, právo obchodních korporací, pracovní právo, nemovitosti a stavebnictví, IT právo, veřejné zakázky, ochrana osobních údajů (GDPR), podnikání na kapitálovém trhu, zastupování před soudy, vymáhání pohledávek. Předchozí praxe: Dalkia Česká republika a.s. – právní specialista; Šachta & partneři v.o.s, advokátní kancelář – advokátní koncipient; Balcar Polanský Eversheds, advokátní kancelář – advokát. Hovoří anglicky. Pro JKP poskytuje dílčí služby a poradenství v oblasti administrace veřejných zakázek.

E-mail: jkp@advokatova.cz

Pavel Klega

advokát

Absolvent Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. 2008 – 2010 asistentem soudce Krajského soudu v Ostravě. Advokátem od roku 2014. Specializace: Obhajoba v trestním řízení, správní právo, rodinné právo, exekuční právo, občanskoprávní spory a družstevní právo. Hovoří anglicky.

E-mail: klega@advokatova.cz

Michael Gora

trvale spolupracující advokát

Absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Členem České advokátní komory od roku 2014. Zaměření: Závazkové vztahy, korporátní právo, právo nemovitostí, obhajoba v trestním řízení, autorská práva v národním i unijním režimu, e-commerce. Hovoří anglicky.

E-mail: gora@advokatova.cz
Tel.: +420605470701

Karel Gerhardt 

advokátní koncipient

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Advokátním koncipientem od roku 2021.

Zaměření: trestní právo, sportovní právo, dopravní nehody a přestupky, vymáhání škody a újmy, zastupování poškozených, majetkové spory a vymáhání pohledávek. Hovoří německy.

E-mail: gerhardt@advokatova.cz
Tel.: + 420 732 173 673

Natalia Vlachopulosová

individuálně spolupracující advokátka

Absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Advokátní koncipientkou od roku 2017. Zaměření: ústavní právo, obhajoba v trestním řízení, právo nemovitostí a vymáhání pohledávek. Hovoří anglicky a francouzsky. Pro JKP poskytuje individuální poradenství a zastupování v Praze.

E-mail: jkp@advokatova.cz

Nikola Bergerová

právní referentka

Právní referentkou od roku 2014. Předchozí praxe: asistentka soudního exekutora Mgr. Františka Gajdoše, Exekutorský úřad Vsetín. Specializace: vymáhání pohledávek, insolvenční a vízová agenda.

E-mail: jkp@advokatova.cz

Naše filosofie

Poznejte nás

Udržujeme vás v obraze

Právní novinky JKP pro podnikatele

Odebírejte náš newsletter pro podnikatele – neuniknou
Vám důležité legislativní změny.Mobilní aplikace Právník do kapsy

Stáhněte si zdarma naši aplikaci – přináší praktické právní rady a glosy k právním záležitostem běžného občana.